اخبار

پیام رئیس کل گمرک ایران به مناسبت هفته دولت

پیام رئیس کل گمرک ایران به مناسبت هفته دولت

رئیس کل گمرک ایران طی پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت و روز کارمند، از زحمات و خدمات ارزشمند کارمندان گمرک به ویژه در گمرکات مرزی و نقاط دورافتاده قدردانی و ابراز امیدواری کرد که با تلاش و تدبیر مدیران ضمن ارائه خدمت صادقانه، تصمیمات لازم جهت تسریع و تسهیل امور خدمت گیرندگان اتخاذ گردد و در مورد تأمین نیازهای مالی و معیشتی کارکنان توسط مسئولان ارشد سازمان در آینده اقدامات مطلوب تری انجام گیرد.

متن پیام دکتر مهدی میراشرفی به این شرح است:

هفته دولت یادآور واقعه‌ ناگوار شهادت دو تن از بهترین یاران امام و انقلابی‌ترین چهره‌های نظام اسلامی، شهید رجایی و شهید باهنر و در عین حال فرصتی مناسب برای گرامیداشت یاد و خاطره آنان است.
سیره و شیوه عملی این دو شهید والا مقام، الگویی تمام عیار و کامل برای دولت و مسئولان در نظام اسلامی جهت خدمتگزاری به مردم است.
از نگاه این دو بزرگوار، کارمندان به عنوان مهمترین عنصر تشکیل‌دهنده نهاد دولت وظیفه‌ای سنگین در قبال مردم و سهمی قابل توجه در موفقیت دولت‌ها دارند که چنانچه توسط مدیران و مسئولان دستگاه‌های دولتی به خوبی مدیریت و هدایت شوند، مسیر پیشرفت و ترقی جامعه و سعادتمندی مردم تضمین خواهد شد.
در گمرک جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک سازمان حاکمیتی، عملکرد کارمندان در همه رده‌های شغلی در تحقق اهداف و برنامه‌های تعیین شده غیرقابل انکار است و مشارکت و همکاری آنان در اجرای طرح و پروژه‌های مختلف به ویژه پیاده‌سازی گمرک الکترونیک و هوشمند در کنار تدابیر و تصمیمات مناسب مدیریتی مهمترین عامل موفقیت سازمان بوده و هست.
اگرچه ما به ازای خدمات ارزشمند کارمندان گمرک هرگز آن چیزی نبوده که سزاوار و شایسته آنان است، با این حال با تمام توان کوشیده‌ایم و می‌کوشیم تا بخشی از زحمات و خدمات این عزیزان را از طریق پرداخت‌های مالی و تأمین امکانات رفاهی و معیشتی جبران کنیم که امیدواریم مرضی خداوند متعال و همکاران ارجمند قرار گیرد.
۴ شهریور را که به عنوان روز کارمند نامگذاری شده به همه همکاران عزیز، زحمتکش و خدوم در گمرکات سراسر کشور و خانواده‌های محترم آنان تبریک گفته از خداوند متعال تندرستی و شادکامی همگان را خواستارم.

مهدی میراشرفی
 رئیس کل گمرک ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.