اخبار

دستورالعمل رجیستر کردن تلفن همراه

رجیستر کردن موبایل

بخشنامه‌های گمرکی

قابل توجه مشتریان محترم جهت رجیستر کردن تلفن همراه

اصل بخشنامه => دستورالعمل جدید رجیستری

چنانچه در رابطه با رجیستر کردن تلفن همراه خود با مشکلاتی مواجه هستید، با ما تماس حاصل فرمائید.

بخشنامه گمرک در خصوص نحوه و چگونگی رجیستری تلفن همراه مسافر:

اظهار و ثبت تلفن همراه مسافرین در محل مبادی ورودی کشور و قبل از خروج از سالن مسافری گمرکات اجرائی باید انجام شود.

مبادی ورودی و خروجی سالن های مسافری شامل: هوائی، دریایی، زمینی و ریلی میشود.

چنانچه مسافری از تاریخ 99/07/30 تلفن همراه خود را اظهار نکرده باشد، گمرکات اجرائی هیچ گونه مسئولیتی در قبال رجیستری ندارند.

اشخاصی که بعد از تاریخ 12/07/99 وارد کشور شده و به هر دلیلی فرآیند ثبت و رجیستری گوشی همراه خود را در سالن مسافری انجام نداده باشند، بایستی با در دست داشتن اطلاعات گوشی و گذرنامه ی خود به گمرک ورودی یا نزدیکترین گمرک اجرائی مسافری محل سکونت خود مراجعه و از طریق سامانه مرچنت(Merchant.irica.ir) نسبت به انجام فرآیند ثبت گوشی خود اقدام کنند.

مسافرینی که از تاریخ 12/04/99 و قبل از 12/07/99 وارد کشور شده و موفق به ثبت رجیستری گوشی خود نشده اند،از تاریخ 20/08/99 میتوانند وارد سامانه اینترنتی به آدرس https://epl.irica.gov.ir/ImeiRegister شده و نسبت به ثبت IMEI تلفن همراه خود که در لینک و آدرس سامانه مذکور بر روی پرتال گمرک قابل رویت میباشد، اقدام نمایند.

برای بارهای جا مانده که چمدان و لوازم شخصی آنها در روز یا روزهای بعدی وارد سالن مسافری میگردد ( ملوانان و غیره) به شرطی که گوشی مورد نظر از گمرک خارج نشده باشد، فرآیند رجیستری قابل اقدام است.

چنانچه در زمان ورود مسافر صرفا امکان دریافت وجوه قانونی متعلقه به کشور وجود نداشته باشد،گمرکات اجرائی میتوانند در بدو ورود مسافربه کشور اطلاعات مسافری و کالاهای مشمول و شماره تلفن دریافت و مسافر میتواند حداکثر تا یک ماه پس از ورود به کشور به نزدیکترین گمرک اجرائی مسافری مراجعه تا پس از پرداخت وجوه متعلقه نسبت به رجیستری تلفن همراه خود اقدام کند.

چنانچه در زمان ورود مسافر به دلیل بروز مشکلات فنی از ناحیه دستگاه های اجرائی ( سیستمهای بانک، صمت (همتا)، گمرک، تنظیم مقررات رادیوئی) امکان اقدام نباشد،گمرکات اجرائی که امکان نگه داری امانی تلفن همراه را دارند، پس از ثبت اطلاعات مسافر و تلفن همراه – مسافر ترخیص و تا یکماه فرصت دارند به همان گمرک مراجعه و اقدام به رجیستر نمایند.

برای اتباع خارجی که قصد استفاده از تلفن همراه خود پس از ورود به کشورمان را دارند، براساس موارد قبلی اقدام خواهد شد.

توضیح: تلفن همراه مشمول معافیت 80 دلاری بار مسافری نبوده و نرخ ارز محاسباتی حقوق و عوارض ورودی نرخ میانگین ارز سنا بوده که به طور هفتگی اعلام میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *