با ما در تماس باشید

076-32230592
021-88552007
021-88552008
021-88552009

پست الکترونیکی

info@BazarganiNavid.com

ترخیص کالا چیست

ترخیص کالا چیست :

ترخیص کار

به طور ساده میتوان گفت فرآیندی است که در این فرآیند شما میتواند کالای وارداتی به کشور را با استفاده از یک سری عملیات انجام دهید.البته ترخیص کالا تنها برای واردات کالا مورد استفاده قرار نمی گیرد و برای صادرات کالا نیز مورد استفاده قرار می گیرد .
فرآیند ترخیص کالا یک فرآیند چند مرحله ای می باشد به طور معمول شما برای آزاد کردن یک محصول ترخیصی باید یکسری از فرآیند ها از قبیل مالیات ،سود بازرگانی ،حقوق گمرکی .تسهیلات برای وارد و صادر کنند و….. در نظر بگیرید .

 

لازم به ذکر می باشد شما برای آزاد کردن اجناس خود از شعب گمرگی باید یک سری از مجوز ها نظیر مجوز ارشاد ،مجوز مبارزه با مواد مخدر ،مجوز استاندارد و…. را فراهم کنید لازم به ذکر می باشد بسته به نوع محصول ممکن است این مجوزها متغیر باشد.

 

 

ترخیص کالا چیست

ترخیص کار کیست :

در ابتدا اشاره شد ترخیص کالا چیست اما بهتر است بدانید ترخیص کالا توسط ترخیص کار انجام میگیرد ترخیص کار فردی است غیر از صاحب کالا که قصد دارد کالای شما را ترخیص نماید ترخیص کار دارای یک سری از ویژگی ها می باشد که در این امر می تواند بهتر از صاحب کالا در آزاد کردن کالا سریع تر و دقیق تر باشد اگر شما برای اولین بار قصد داشته باشید یک کالا را ترخیص کنید نیازمند این هستید تا یکسری از فن و فوت ها را یاد یگیرد زیرا فرآیند ترخیص کالا یک فرآیند وقتگیر و پیچیده می باشد که این امر میتواند برای صاحب کالا بسیار خسته کننده باشد به همین منظور بیشتر صاحبان کالا ترخیصی سعی میکنند کالای ترخیصی خود را به یک ترخیص کار واگذار نمایند.

 

ترخیص کالا در ایران :

برای ترخیص کالا در ایران همانطور که در بالا اشاره شد باید یک سری از مجوزها را آماده کنید بهرت است بدانید شما میتواند با روش های متفاوتی کالای خود را ترخیص کنید روش های معمول برای ترخیص کالای ترخیصی :
ترخیص کالا با کمک گرمرک های نظیر گمرک تهران، گمرک بندرعباس ،گمرک بوشهر ، گمرک بندر عباس
ترخیص کالا در فرودگاه
ترخیص کالا در مناطق آزاد

 

ترخیص کالا چیست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*